CI/CD står for Continuous Integration og Continuous Deployment, hvilket er en kombination af praksisser, der bruges til at automatisere og forbedre udviklingsprocessen. CI/CD gør det lettere for udviklere at integrere nye kodeændringer ofte og med færre fejl.
Continuous Integration (CI) sikrer, at de enkelte udvikleres ændringer samles og testes i en fælles kildekodebase, hvilket forebygger integrationsproblemer. Dette opnås gennem automatiserede test, der køres hver gang ny kode tilføjes.
Continuous Deployment (CD) handler om at automatisere udgivelsen af software, så applikationer nemt og hurtigt kan opdateres på tværs af servere og platforme. Dette resulterer i hurtigere leverancer, uden at gå på kompromis med kvaliteten.
Vi har fingeren på pulsen, når det omhandler markedet for IT-freelancekonsulenter, og kan derfor inden for 2 timer give dig en afklaring på levering af den rette IT-konsulent til jeres behov.
Vores database består af +1.000 lokale IT-konsulenter, som er vant til hurtigt at omstille sig til den konkrete opgave og det eksisterende IT-miljø.
Vi samarbejder udelukkende med de bedste seniorkonsulenter på markedet, og alle har været igennem en grundig screeningproces forud for en opgave hos jer.
Derudover har vi en løbende opfølgning og tæt dialog omkring leveringen af opgaverne, så vi sikrer, at jeres deadlines overholdes, og at samarbejdet mellem jer og konsulenten forløber gnidningsfrit.
En freelance CI/CD-konsulent kan hjælpe med at konfigurere og optimere virksomhedens integrationspipeline, hvilket sikrer, at nye koder kontrolleres og integreres med minimalt besvær. Dette effektiviserer udviklingsprocessen og reducerer risikoen for fejl.
CI/CD-konsulenter kan også rådgive om de bedste værktøjer og teknologier, der passer til jeres specifikke behov, samt tilpasse jeres udviklingsstrategi for at sikre skalerbarhed og hurtigere release-cyklusser.
Derudover kan de hjælpe med at opretholde en høj standard for kodekvalitet ved at indføre automatiserede tests og overvågningsmekanismer, hvilket giver ro i sindet ved hver opdatering og release.
WE-CRUIT samarbejder kun med de bedste IT-konsulenter på markedet. Vi har adgang til mere end 5.000 Senior IT freelance konsulenter, der har erfaring inden for stort set alle slags teknologier og platforme. Vi har et indgående kendskab til branchen og tendenser, hvilket gør os i stand til at sikre de ideelle løsninger for vores kunder.
Hos WE-CRUIT tilbyder vi en leveringstid på IT konsulenter på 48 timer. Udover dette prioriterer vi altid en løbende dialog med såvel konsulent som kunde, så alle parter altid føler sig opdateret og inkluderet i processen. Udover it-konsulenter har WE-CRUIT også et netværk på mere end 5.000 Senior IT freelance konsulenter, som besidder erfaring inden for stort set alle slags IT-opgaver.
Ønsker du at høre nærmere om vores organisation og måde at gøre tingene på, eller mulighederne for samarbejde, er du meget velkommen til at kontakte os.
Jean Simone Christensen
IT / SAP FREELANCE PARTNER